Vzduchem poháněná membránová čerpadla


www.blagdonpump.com

Firma BLAGDON patří mezi nejvýznamnější výrobce pneumatických dvoumembránových čerpadel. Její sídlo je v Irsku a její pobočky jsou rozmístěny po celém světě.

 

 

Vzduchem poháněná dvoumembránová čerpadla byla dlouhou dobu považována v průmyslu za „dříče" při čerpání „obtížných" kapalin při poměrně nízkých tlacích a průtocích. Rozsah jejich uplatnění je ale prakticky neomezený. Dvoumembránová čerpadla Blagdon jsou nabízena v různých velikostech s velkým výběrem materiálů a konstrukcí. Může jimi být čerpána prakticky jakákoliv kapalina od vysoce korozivních kyselin přes viskózní barvy a lepidla až po potraviny a nápoje.

 

 

PRINCIP

 

 

Čerpadlo představuje prakticky dvě čerpadla v jedné jednotce. Komory A a B jsou střídavě plněny a vyprazdňovány čerpanou kapalinou přes společný vstup (C) a výstup (D). Membrány obou komor jsou propojeny společnou hřídelí a proto se současně pohybují vlevo a vpravo. Vzduchovým ventilem (E) se stlačený vzduch vpouští střídavě k zadním stranám obou membrán a realizují se tak pracovní zdvihy. Rychlost čerpadla, množství kapaliny a její tlak (nebo výtlak) se ovládají zvyšováním, nebo snižováním tlaku vzduchu přiváděného do čerpadla.

 

 

 

Řada kovových čerpadel

Víceúčelová čerpadla. Materiálové provedení: Hliník, Šedá litina, Nerez ocel 316L, Hastelloy C.

Výkon: do 45 m3/h

Výtlak: do 9 bar

 

 

Řada plastových čerpadel

Víceúčelová čerpadla speciálně navržena pro čerpání agresivních kapalin. Materiálové provedení: Polypropylen, PVDF a PTFE.

Výkon: do 30 m3/h

Výtlak: do 9 bar

 

 

Řada potravinářských čerpadel

Speciálně navržena pro aplikace vyžadující striktní hygienu.

Výkon: do 26 m3/h

Výtlak: do 8 bar

 

 

Řada vysokotlakých čerpadel

Provedení pro použití zejména k plnění kalolisů.

Výkon: do 30 m3/h

Výtlak: do 17,5 bar