Trubkové výměníky


www.mbs-europe.com

Firma MBS byla založena v roce 1995  po dvouletém výzkumu (ve spolupráci s některými italskými univerzitami)  účinků na trubky při tepelné výměně. Behěm dalších, téměř více jak 18-ti let , díky bezpočtu provedených projektů, aplikací a instalací v různých odvětvích získala společnost takové zkušenosti a znalosti, které ji řadí mezi naprostou špičku v tomto oboru.  MBS má dnes záviděníhodné postavení na trhu, s pečlivě vybudovaným zázemím a týmem zkušených odborníků s nímž může nabízet celosvětovou profesionální podporu.Tepelné výměníky jsou sestaveny z menšího či většího množství zvlněných trubek. Proces zvlnění se aplikuje na jednoduché trubky k získání dynamických turbulencí během proudění kapalin, což umožňuje optimální tepelnou výměnu. Se zvlněnými trubkami může být účinnost tepelné výměny zvýšena o 40 až 90% v závislosti na typu produktu, zvoleného profilu a typu aplikace.


 

 

Miflo Multitube

Tento tepelný výměník splňuje požadavky na vysoká hygienická opatření. Je vyroben z několika trubek o malých poloměrech, svařených z jednoho konce na druhý. Je plně svařovaný.
 

Vhodný je zejména pro produkty, které mají nízkou nebo střední viskozitu (včetně částic). Odolává teplotám 184°C a tlaku 10 bar (větší tlak je možný v závislosti na využívaném spojení) .

 

 

 

 

 

 

Mixflo Monotube

Jednoplášťový výměník, který je složen ze dvou soustředných vlnitých trubek. Výrobek musí být tepelně zpracován uvnitř menší trubky, zatímco provozní tekutina proudí uvnitř vnějšího pláště. Je plně svařovaný s dilatační spárou.
 

Je zvláště vhodný pro tepelnou výměnu produktů se střední nebo vysokou viskozitu (i pokud obsahují částice).Odolává teplotám 184°C a tlaku 10 bar (větší tlak je možný v závislosti na využívaném spojení) .
 

 

 

 

Mixflo Anular Space

Prstencový tepelný výměník, který se skldádá z různých soustředných trubic s kontrolou vedlejších produktů. Dilatační spára je umístěna na vnějším plášti.Výrobky musí být tepelně zpracovány toky uvnitř centrálního anulárního prostoru, zatímco provozní  tekutina proudí uvnitř vnějších a vnitřních částí.

Tento sanitární tepelný výměník je plně svařovaný. Je zvláště vhodný pro tepelnou výměnu produktů se střední nebo vysokou viskozitu (i pokud obsahují částice).Odolává teplotám 184°C a tlaku 10 bar (větší tlak je možný v závislosti na využívaném spojení) .

 

 

 

 

Multiflo

Trubkový výměník tepla Crossflo je konstruován tak, aby splňoval požadavky pro průmyslové použití. Skládá se z vlnitých trubek o malých průměrech uvnitř vnějšího pláště a svařovaných trubek na deskách na konci stran. Dilatační spára je umístěna na vnějším plášti

Multiflo je několika průchodový výměník tepla se speciálními hlavami. Odolává teplotám 184°C a tlaku 10 bar (větší tlak je možný v závislosti na využívaném spojení) .

 

 


Pharmaflo

Tento tepelný výměník je vhodný pro použití ve farmaceotickém průmyslu, kde je nutné dodržovat vysoká hygienická opatření a bezpečnost. Je vyroben z vlnitých trubek o malém průměru. Díky technologickému řešení tohoto výměníku nedochází ke kontaminaci mezi sterilními produkty a provozní tekutinou. 

Zvláště vhodné jsou  pro tepelné výměny pro kapaliny s nízkou nebo střední viskozitou. Odolává teplotám 184°C a tlaku 10 bar (větší tlak je možný v závislosti na využívaném spojení) .


 

 

 

 

Crossflo

Trubkový výměník tepla Crossflo je konstruován tak, aby splňoval požadavky pro průmyslové použití. Skládá se z vlnitých trubek o malých průměrech uvnitř vnějšího pláště a svařovaných trubek na deskách na konci stran. Dilatační spára je umístěna na vnějším plášti.

Crossflo výměník tepla je  plně svařovaný.
Vhodný pro teploty v rozmezí 193°C - 210°C. Standardní tlak je 12-16bar (větší tlak je možný v závislosti na využívaném spojení) .

 

Hercules

Za poslední roky, obvzláště v oblasti potravin došlo k radikálnímu zatížení pro proces zpracovávání a dávkování širokého sortimentu výrobků o vysoké viskozitě, s obsahem různých částic, které se snadno ulpívali na stěnách výměníků tepla.  Hledáte-li možnost jak změnit proces dávkovací na kontinuální, tak právě Hercules je nejlepší řešení, které přináší důležitý posun právě při tepelné výměně.

 

Každé spojení bylo navrženo tak, aby byla zajištěno možnost dokonalého čištění a zároveň byla splněna bezpečná ochrana proti kontaminaci. Hercules umožňuje velmi jednoduchou, intuitivní a bezpečnou údržbu, snadnou čistitelnost, modularitu, a celkovou ovladatelnost.