Kalová ponorná čerpadla

pcmpompec.com
www.homa-pumpen.com

HOMA vyrábí spolehlivé a osvědčené produkty s propracovaným designem, pro efektivní provoz a údržbu.  Poskytuje inovativní a kvalitní systematická řešení pro ochranu životního prostředí. Vyrábí čerpadla, vhodná k vypouštění vody, zásobování, likvidaci a manipulaci s odpadními vodami. Čerpadla nachází uplatnění zejména v oblastech jako jsou budování kanalizací, odstraňování odpadních vod nebo technologie kanalizací a přívod čerstvé vody. 

K hlavním zásadám společnosti patří výroba vysoce kvalitních produktů, s dlouhou životností. Jedná se o spolehlivého a předvídatelného partnera, který klade důraz na potřeby zákazníka. Nabízí mu spolehlivou podporu, optimální dodávku náhradních dílů a schopnost pružně reagovat na jeho potřeby. 

 

 

VYBRANÉ PRODUKTY FIRMY HOMA:


EffTec-Baureihe

Nová generace ponorných čerpadel. Čerpadlo má vysokou účinnost díky optimalizování motoru a hydrauliky. Toto čerpadlo reaguje na změnu v povaze odpadních vod, které se za posledních několik let výrazně změnily. Obsahují více sušiny a méně vody. Tato série byla vyvinuta pro velmi hladký chod, což minimalizuje tlak na všechny komponenty. 

 

KX86 - Elektrické ponorné kalové čerpadlo


Toto čerpadlo nabízí spolehlivost, plně automatický provoz, monitorování a inovativní způsob chlazení (v uzavřeném okruhu). K zajištění spolehlivého chodu čerpadla při minimální spotřebě energií slouží různé typy kontrolních mechanismů (elektrické systémy, plovák, ultrazvuk ad.). Všechny možné poruchové faktory (vlhkost, napájecí zdroj, teplota..ad) mohou být přeneseny do různých zabezpečovacích zařízení a tím i pravidelně sledovány a kontrolovány. 

Využití najdou tato čerpadla v domácnostech, komunálních oblastech, v průmyslu i zemědělství. Pro chemicky agresivní kapaliny, které mají vysoké nároky na zpracování specifických komponent čerpadla jsou k dispozici provedení z velmi odolných materiálů jako jsou nerez, ocel, duplex nebo bronz. Více o čerpadle naleznete v informativním letáku výrobce, ZDE.

 

 


GRP 36

Barracuda GRP 16-50 -Elektrická ponorná čerpadla s řezacím zařízením pro čištění odpadních vod


Instalace konvenčních stokových systémů v oblastech s nízkým množstvím populace (malé vesnice, farmy) nebo v obtížných topografických podmínkách se často jeví jako velmi drahé. Zvláště vzhledem k vysokým nákladům na instalaci potrubí. Barracuda čerpadla poskytují dokonalou ekonomickou alternativu pro čištění odpadních vod. Tato čerpadla mění všechny pevné odpadní látky přítomné v odpadní vodě, v malé částice. To umožňuje použití trubek menšího průměru, což je základem pro značné snížení ceny. Dalším ekonomickým prvkem je pak menší podíl stavebních prací na položení systémů. 

 

Další specifika: 

 • plně ponorné, kompaktní, integrované
 • řezací systém na vstupu se skládá z neohebného žacího kruhu a čepele motoru
 • tlakově těsný elektromotor
 • teplotní senzory jsou vložené ve vinutí statoru
 • třída izolace H, stupeň krytí IP 68
 • více o jednotlivých modelech naleznete na stránkách výrobce ZDE

 

  


GRP 16

 

 

 

 


GRP56

 

Barracuda GRP 56-111-Elektrická ponorá čerpadla s řezacím zařízením pro čištění odpadních vod
 

Stejně jako čerpadla řady GRP 16 - 50 nabízejí tato čerpadla řešení tam, kde je potřeba snížit ekonomické zatížení na instalaci stokového systému. Kromě tohoto, nabízejí tyto modely unikátní hydraulický výkon, kombinovaný s vysokou účinností a nejvyšším standardem kvality. Tato čerpadla najdou uplatnění zejména tam, kde je požadována extrémně vysoká hlava, se schopností čerpat až 7bar. 

 

Další specifika: 

 • plně ponorné, kompaktní, integrované
 • čepel rotoru je z tvrzené, vysoce legované oceli
 • tlakově těsný elektromotor
 • izolační třída H
 • stupeň ochrany motoru IP68
 • kabelové připojení je zcela izolované od krytu motoru
 • více o jednotlivých modelech naleznete na stránkách výrobce ZDE