Horizontální pro chemii VANTON


www.vanton.com

Firma VANTON je průkopníkem a světovou jedničkou v oblasti inženýrství termoplastů čerpadel. Firma VANTON jako první vyvinula revoluční celoplastové čerpadlo, což znamenalo rychlý vývoj a rozšíření do všech průmyslových odvětví. Dnes je tato firma celosvětovým prodejcem ve více jak 75 zemích, v nichž dále vykonává svoji činnost více jak 400 obchodních zástupců, kteří zajišťují servis a zázemí pro prodej čerpadel VANTON

 

 

Princip:

 

Tato horizontální odstředivá čerpadla mají masivní konstrukci určenou pro velká zatížení a jsou navržena, vyvinuta a konstruována tak, aby čerpala korozivní, abrazivní a jiná byla chráněna před kontaminací kovy. CHEM-GARD čerpadla jsou k dispozici v široké škále termoplastových materiálů, dle ANSI/ISO2858 norem a dále jsou konstruována v různých variantách jako samonasávací nebo monoblok s integrovanou hřídelí čerpadla na hřídeli motoru.

 

Unikátní konstrukce jejich předního posouvatelného ložiska zajišťuje minimální přesah ložiska, usnadňují údržbu a umožňují využití všech typů mechanických ucpávek. Výjimečné uspořádání opačně smontovaných ucpávek zabraňuje styku kovu s médiem a eliminuje nutnost použití speciálních kovových ucpávek. Jsou navržena pro průtok do 330m3/hod, dopravní výšku do 122 metrů a pro použití o teplotách do 135°C.

 

 

 

CGA-ANSI CHEM-GARD

 

Odstředivé čerpadlo zobrazené s masivní, kovovou konstrukci, s lisovaným plastovým tělesem a oběžným kolem, a snadno přístupnou ucpávku s posuvnou konstrukcí ložiskového tělesa pro usnadnění údržby jednotky.
Standardní konstrukční materiály zahrnují PVC, UPVC, PP PVDF a ECTFE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CG odstředivé čerpadlo s kovovým vyztužením termoplastového tělesa

 

CHEM-GARD CG konstrukce od firmy VANTON byla prvním horizontálním odstředivým čerpadlem vyvinutým pro využití jedinečných vlastností termoplastů. Není to kovové čerpadlo vyrobené z nekovových materiálů. Konstrukce se vyznačuje lisovanými plastovými díly, tangenciální orientací výtlaku, široce otevřenou plochu ucpávky a zásuvným předním ložiskem pro usnadnění údržby a možnost použití všech dostupných mechanických ucpávek.

 

 

 

 

 

 

 

 

CGA odstředivé čerpadlo splňuje ANSI a ISO normy pro provozní čerpadla

 

Tato odstředivá čerpadla kombinují konstrukci výtlaku v ose se zpětným vybrání CHEM-GARD široce otevřenou ucpávkou a s konstrukcí základové patky s posuvným ložiskovým tělesem. Splňují ISO2858 & ANSI B-73.1 mezinárodní normy pro provozní čerpadla. Kovové vyztužení plastové výstelky sací komory a přírub umožňuje, aby tato termoplastová čerpadla byla použita na stejné zatížení jako kovová čerpadla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CGV vortex čerpadla dopravují pevné látky obsažené v kapalinách a kalech

 

Všechna CHEM-GARD čerpadla firmy VANTON mají zapuštěná, dynamicky vyvážená oběžná kola běžné velikosti a upravené tak, aby vyhovovala tvarům, rozměrům a fyzikálním vlastnostem přítomných pevných látek. CGV čerpadla jsou projektována na průtok do 205m3/hod při dopravní výšce do 73 metrů a s výkonem podle jednotlivých aplikací v závislosti na typu čerpaného média. Mohou být dodány v široké škále termoplastových materiálů a jsou navrženy pro dopravu kapalin s měkkými nebo tvrdými pevnými částicemi o velikosti do 75mm bez ucpání čerpadla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CGCC čerpadlo s přímým spojením hřídele, čerpadlo s hřídelí motoru poskytuje kompaktní rozměry, ekonomičnost, čistotu

 

Chemické CGCC termoplastové čerpadlo s přímou spojkou nachází široké uplatnění v čistých provozech. Vyžaduje malý prostor a pro vyloučení kontaminace kapaliny poskytuje kontakt pouze s přírodním, nepigmentovaným PVDF nebo polypropylenem. CGCC čerpadla jsou často specifikována originálním výrobcem zařízení jako integrální součást standardních systémů, protože používají jakýkoliv C-plošný motor, a jsou vyrobeny z chemicky inertních termoplastů při relativně levné ceně do výkonů 125m3/hod při dopravní výšce do 67 metrů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PG PRIME – GARD samonasávací čerpadlo

 

Toto samonasávací odstředivé čerpadlo je určené pro náročné provozy. Zvládá průtok do 40m3/hod a je ideální pro kyselé roztoky, kalové jímky, vyprazdňovací nádrže na likvidaci havarijních stavů. Je často používáno pro běžný provoz tam, kde světlá výška zabraňuje použití vertikálních čerpadel a tam, kde je požadováno samonasávání z hloubek až 4.6 metrů. Tato čerpadla jsou k dispozici v celém rozsahu homogenních termoplastů s ložiskovým tělesem zaměnitelným se všemi standardními CHEM-GARD modely.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CGM bezucpávková ANSI odstředivá čerpadla s magnetickou spojkou

 

Magneticky poháněná ANSI čerpadla firmy VANTON jsou ideální pro čerpání korozivních a nebezpečných médií. Jsou konstruována s duálním nekovovým kontejnerem: PTFE pro vnitřní nádobu v kontaktu s čerpaným médiem podporovaný masivním FRP vnější nádobou. Tento inovovaný design minimalizuje poruchové vířivé proudy. Čerpadlo vyhovuje normám Hydraulického Institutu a je možné jej nabídnout také pro provoz nasucho s chlazením vzduchem nebo s terciální ucpávkou. Průtok do 102m3/hod, dopravní výška do 85 metrů.