Drtiče a macerátory

Základní rozdělení bioplynových stanic:

Podle zpracovávané biomasy kterou bioplynová stanice zpracovává, mluvíme o třech typech stanic:

 

  • BPS Zemědělské - v nich se zpracovávají vstupy ze zemědělské prvovýroby (např. energetické plodiny, statková hnojiva atd.)
  • BPS Konfermentační (průmyslové) - v těchto stanicích se zužitkovávají různé materiály (krev z jatek, kaly z čističek odpadních vod ..). Různá kombinace vstupujících materiálů má pak vliv na kvalitu vzniklého bioplynu.
  • BPS Komunální - zpracovává veškeré komunální bioodpady

 

Bio-QZ pro kofermentační stanice

 

Zvláště kofermentační stanice využívají všestrannost a velkou účinnost Bio-QZ. Obaly jsou vynášeny otevřené, a dokonce i kovové části, které jsou často v organickém odpadu obsaženy, nejsou pro Querstromzerspaner žádný problém. Tento stroj, který byl původně vyvinut pro recyklační účely, se vyznačuje vysokou rychlostí při zpracování materiálu, ale s nízkými náklady na energii, opotřebení a údržbu.
 

Ať už mluvíme o suché nebo mokré fermentaci, nepřetržitém provozu nebo dávkovém režimu, Bio-QZ je individuálně určen pro každý vstupní materiál. Vhodná separační technologie, jako jsou například oddělovače kovů, bubnové a hvězdicové třídiče nebo šroubové lisy, odděluje obaly, kovy a ostatní nečistoty. Organický materiál končí ve fermentoru, zatímco ostatní materiály, na kterých již není přichycen žádný organický materiál, jsou z procesu odstraněny.

 

           

 

Stáhněte si katalog 0,5 MB